Mladá Boleslav uspořádá ve spolupráci s Československou obcí legionářskou vzpomínkové setkání. Akce začne na Novém hřbitově a bude pokračovat na dalších památných místech v Mladé Boleslavi. Program začne v 10 hodin kladením věnců a květin k pomníku obětem Heydrichiády, kde vystoupí Pěvecky sbor Boleslav, promluví zástupci města a historik Luděk Beneš. Čestná stráž se posléze přesune k pomníku obětem 2. světové války z řad občanů Mladé Boleslavi. V 11 hodin bude pieta pokračovat u pamětní desky v Máchově ulici, v 11.20 u pamětní desky na bývalé třetí bráně automobilky v Laurinově ulici, v 11.40 u památníku obětí sovětského náletu na Mladou Boleslav na křížení ulic Jilemnického a Šafaříkovy a ve 12 hodin u památníku dětských obětí náletu v ulici Na Celně. Akce se pak uzavře v 12.30 u pamětní desky obětí železničářů na budově hlavního nádraží.

Také Mnichovo Hradiště si připomene Den vítězství. Město na svém webu uvádí, že vzpomínkový akt začne hymnou, která v pravé poledne rozezní městský rozhlas. „Ve 13 hodin se společně setkáme u busty Tomáše Garrigue Masaryka ve Veselé, od 14 hodin proběhne pietní akt v Tyršových sadech (v parku u nádraží) v Mnichově Hradišti a v 18 hodin rozzáříme radnici v barvách republiky,“ píše se na webu města.

Vlajka pro republiku i letos

Ani letos nebude v Mnichově Hradišti chybět akce Vlajka pro republiku, půjde již o sedmý ročník po sobě. „Abychom si připomněli národní hrdost a odvahu všech, kteří pro naši svobodu bojovali, vyvěšujeme vlajky po celém Mnichově Hradišti a jeho místních částech,“ připomíná se na webu města s upozorněním, že občané si mohou svou vlajku vyzvednou až do pátku 5. května na podatelně Městského úřadu, a to buďto zdarma nebo za symbolický příspěvek.