Pět nových veřejných toalet bylo rozmístěno na vytypovaných frekventovaných místech v Mladé Boleslavi, k jejichž výběru přispěli loni obyvatelé v diskuzi na webu města. „Je to věc, která se tady řešila od roku 2002. Jsem rád, že i tento dluh z minulosti bude vyřešen,“ řekl primátor Raduan Nwelati.

Nové toalety vypadají jako mobilní buňky z nerezu a jsou složeny ze dvou částí, které jsou spojeny do jednoho celku. První tvoří uzamykatelná kabina, která je přístupná po vhození pětikorunové mince.

„Je dostatečně prostorná a vybavena madly, aby ji mohli využívat i zdravotně postižení občané,“ uvedl tiskový pracovník města Pavel Šubrt. V kabině je klozet, umyvadlo a zrcadlo.

Z opačné strany má kabina druhou, volně přístupnou a jen z poloviny zakrytou část, kde je umyvadlo a pisoár. Město zajistí pravidelný úklid nových toalet.
Veřejné toalety lidé najdou v lesoparku Štěpánka nedaleko dětského hřiště, u sportovní haly, na Výstavišti poblíž autobusové zastávky, u odboru dopravy magistrátu a na Rozvoji.

„Zbývající dvě toalety jsou vyrobeny, ale musí se pro ně najít vhodnější umístění. V původně vytypovaných lokalitách se objevily technické komplikace,“ vysvětlil Pavel Šubrt.