„Mladí středočeští přívlačáři domácího prostředí dokázali využít a pro svůj kraj v kategorii U14 vybojovali v národním i mezinárodním srovnání všechny stupně vítězů,“ potvrdil Oto Hlaváč z Místní organizace Českého rybářského svazu v Mladé Boleslavi.

Národním mistrem republiky a mezinárodním vicemistrem České republiky v kategorii U18 se stal Samuel Bílý z Rakovníka. V kategorii U14 ale suverénně zvítězil Tomáš Řezáč z Mladé Boleslavi, který se od nynějška může pyšnit titulem mistra republiky.

„Tomášovi gratulujeme k titulu a děkujeme za krásnou reprezentaci naší místní organizace a rybářského kroužku, podotkl Oto Hlaváč.

Nebyl to ale jen Tomáš Řezáč, který hájil mladoboleslavské barvy. „Na tomto mistrovství naší organizaci dále reprezentovali Jan Linhart a Vojtěch Šedivý, za svůj výkon si také pochvalu oba zaslouží,“ uvedl Oto Hlaváč.

Domácí mladoboleslavská rybářská organizace pro závod poskytla jako obvykle výborně zarybněné tratě. „Lovil se zejména okoun, tloušť, štika, ježdík a pstruh duhový, který byl pro závod vysazen Středočeským územním svazem. Celkem bylo uloveno 690 ryb, největší rybou byla štika o délce 68 centimetrů,“ shrnul Hlaváč.