Po nedávné prezentaci na veletrhu v holandském Utrechtu nechyběla Mladá Boleslav ani na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Slovakiatour, který se konal ve dnech 21. až 24. ledna v Bratislavě.

„Město zde prezentovala společnost Kultura města Mladá Boleslav. Mezi návštěvníky veletrhu byl tradičně zájem o mapy a například o brožury cyklostezek,“ řekl Boleslavskému deníku tiskový pracovník města Pavel Šubrt.

Turistické pexeso

Velice podle něho zájemce překvapila také zcela nová hra Pexeso (na téma významné osobnosti, památky a akce v Mladé Boleslavi a jejího blízkého okolí), ale zájem byl i o další produkty z kolekce Infocentra Mladá Boleslav.

„Využili jsme pozvání ze strany partnerského města Pezinok, které dalo v rámci své expozice prostor k vystavení a prezentaci materiálů týkajících se města Mladá Boleslav a okolí,“ řekl ředitel společnosti Kultura města Mladá Boleslav Pavel Filip.

Ten také na veletrhu informoval návštěvníky a především kolegy z dalších odborných institucí o významném úspěchu projektu Metalová cesta Mladou Boleslaví a pozval partnery na tradiční akce, jež se budou v tomto roce v Mladé Boleslavi pořádat.

Na místě se podařilo dojednat také detaily tradičního projektu Dny Mladé Boleslavi v Pezinku (ve dnech 15. až 17. dubna) a pezinští přátelé opět zvou zástupce Mladé Boleslavi na svoji Fyzulnačku, která se bude konat 28. srpna tohoto roku.