„Mohu říci, že letošní sezona byla ve velmi pěkná a pro nás pracovníky koupaliště pohodová. Skoro každý rok se stává, že si například loknou vody malé děti a v tu chvíli musí plavčíci jednat. Letos jsme takový případ neměli," popsal Martin Bernát.

Pokud plavčíci museli zasáhnout, týkalo se to podle něj pouze oblečení návštěvníků nebo počasí. „Jednou jsme letos řešili dámu bez horního dílu plavek. Opalování takzvaně nahoře bez u nás není přímo striktně zakázáno, ale vzhledem ke společenským konvencím a přítomnosti dětí to nevidíme jako vhodné. Návštěvnici jsme proto taktně upozornili, aby se dooblékla,“ popsal plavčík.

Koupaliště v Mladé Boleslavi v červenci

Fotogalerie: Městské koupaliště v Mladé Boleslavi v úterý 18. července 2023

Drobné starosti pak týmu plavčíků udělala i jedna červencová bouřka. „Samozřejmě museli všichni z vody. Musím však říci, že máme hodně skalních návštěvníků. Počkali, až se počasí umoudří, a potom se vrátili do bazénu," podotkl Marcel Bernát.

Město na svém webu informovalo, že celková letošní návštěvnost byla přes 54,5 tisíce lidí.

Nyní mohou ke koupání lidé využít městský krytý bazén na Štěpánce a plavecký bazén v budově sokolovny.  Provozní ředitel Městské společnosti sportovní a rekreační areály Ondřej Rameš však upozornil, že na koupališti je zájemcům opět k dispozici fotbalgolf. „Stačí si zarezervovat hrací čas na telefonních číslech 775 568 338 (dopoledne) a 773 228 966 (odpoledne a víkendy),“ sdělil skrze zprávu na webu města. Hra na devítijamkovém hřišti stojí dospělé 50 korun, děti od 6 do 15 let platí 20 korun.