Angiograf je přístroj používaný nejčastěji k zákrokům na periferních tepnách. Na webu nemocnice se uvádí, že nejčastěji se například léčí zúžení a uzávěry tepen dolních končetin. „V současné době na tomto pracovišti léčíme 200 až 250 pacientů za rok. S novým přístrojem ale plánujeme navýšení počtu těchto vyšetření,“ sdělil lékař Filip Roháč z interního oddělení Klaudiánovy nemocnice, který se zde zabývá intervenční angiologií.

Podle zprávy nemocnice nový přístroj umožňuje lékařům výrazně lepší zobrazení cév, a to při snížené dávce RTG záření pro obsluhující personál i pacienty. „Angiograf umožňuje využít k zákroku i obrazy z předešlých vyšetření, například na CT. Také umožňuje sledování parametrů pacienta během samotného zákroku, tím přispívá k větší bezpečnosti pacienta,“ stojí na Facebooku nemocnice.

close Nemocnice v Mladé Boleslavi má novou angiolinku. info Zdroj: FB/ Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav zoom_in Nemocnice v Mladé Boleslavi má novou angiolinku.

Doposud se v Klaudiánově nemocnici používal přístroj, který již byl na hraně své životnosti. Primář interního oddělení Martin Polák poznamenal, že díky novému přístroji se oddělení intervenční angiologie posune kvantitativně i kvalitativně na zcela jinou úroveň. „Přinese především profit pro naše pacienty, kteří výkony na cévním řečišti vyžadují, včetně život zachraňujících výkonů, takže nebudou muset cestovat do jiných zdravotnických zařízení,“ zdůraznil.

Nemocnice angiografický komplet od firmy Philips pořídila v rámci pokračující obnovy přístrojového vybavení díky dotaci REACT-EU (Rozvoj a modernizace Oblastní nemocnice Mladá Boleslav), v rámci které bude pořízena technika za více než 226, 2 milionu korun.