Radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha informoval, že ve většině případů jde o projekty, kde kraj poskytuje prostředky na předfinancování a spolufinancování. „Jde jednak o modernizaci učeben nebo prostor pro praktickou výuku, ale i projekty Erasmus+. Chceme, aby žáci našich škol měli k dispozici kvalitní podmínky pro výuku, a k tomu patří jak dobré vybavení, tak možnost čerpat zkušenosti v zahraničí. Proto jsme všechny předložené žádosti podpořili,“ sdělil.

Na projekty Erasmus+ uvolnila rada částku 4,4 milionů korun. Příspěvek poputuje například Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře Mladá Boleslav či Gymnáziu Mnichovo Hradiště. Kromě nich se podpory dočkaly také VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora, Gymnázium Příbram nebo SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora.

Další z podpořených projektů se týká SOU Hubálov. Krajská rada souhlasila s vyhlášením zakázky na dodávku interaktivního výukového systému do zrekonstruovaných odborných učeben pro instalatéry. „Interaktivní výukový systém umožní žákům pracovat s reálnými materiály i využitím digitální technologie. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 4,4 milionu korun,“ uvádí kraj.

Vylepšení prostor a modernizace vybavení se mají dočkat i Gymnázium J. S. Machara Brandýs nad Labem - Stará Boleslav nebo SOU Hluboš na Příbramsku.