O peníze požádaly Gymnázium Dr. Josefa Pekaře Mladá Boleslav a SPŠ Mladá Boleslav. Třetí školou je pak Střední škola designu a řemesel Kladno.

Gymnázium Dr. Josefa Pekaře Mladá Boleslav realizuje dva projekty za více než 152 milionů korun Kč. První se týká výměny původních oken a dveří a osvětlovacích těles a zateplení stropu nad posledním podlažím. Součástí je i rekonstrukce rozvodů elektřiny. Druhý projekt je zaměřen na instalaci nuceného rovnotlakého větrání se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu. „Škola nyní dostane od Středočeského kraje další část spolufinancování ve výši 14,6 milionů korun,“ stojí ve vyjádření na webu Středočeského kraje.

Také Střední průmyslová škola Mladá Boleslav realizuje dva projekty zaměřené na snížení energetické náročnosti budovy. Jejich celková cena je téměř 154 milionů. „První projekt spočívá ve výměně původních oken a dveří, v zateplení části plochých střech budovy a stropu nad posledním podlažím a výměně zdroje vytápění. Druhým projektem je instalace nuceného rovnotlakého větrání se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu,“ píše Středočeský kraj, od nějž škola dostane další část spolufinancování ve výši 59,5 milionů korun.

Střední škola designu a řemesel Kladno dostane 12,8 milionů korun na vytvoření nových odborných učeben, dílen a laboratoří a jejich vybavení. Celkové jsou 51,9 milionů korun.