Akce se odehraje od 8.30 do 16 hodin, organizuje ji Úřad práce ČR a prezentovat se tu budou střední školy z okresu Mladá Boleslav, ale i z Lysé nad Labem, Poděbrad, Jičína, Hradce Králové, Pardubic, Liberce, Semil, Turnova nebo třeba Železného Brodu.

„Výstava je určena především žákům osmých a devátých tříd základních škol, jejich rodičům, pedagogům, výchovným a kariérním poradcům, ale také široké veřejnosti. Budoucím studentům nabídne příležitost získat potřebné informace, které jim mohou pomoci při výběru té nejvhodnější školy a studijního či učebního oboru,“ připomněla mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Různorodá nabídka

Na místě se představí školy z různých odvětví - od všeobecných, přes technická až po ta umělecká. Pro účastníky si připravily zajímavé prezentace, prostřednictvím kterých přítomným uchazečům o studia ukážou, co se u nich naučí, jak získané vědomosti a dovednosti následně využijí v praxi či jaké jsou podmínky pro přijetí ke studiu.

Příchozím budou na akci k dispozici specialisté Úřadu práce ČR. „Pomohou jim zorientovat se ve vzdělávací nabídce škol, ale také s volbou té nejvhodnější profese, pokud jde o následné uplatnění na trhu práce. Zároveň se od nich návštěvníci dozví, o jaké profese je na trhu práce zájem a jaké vzdělání a dovednosti od nových zaměstnanců zaměstnavatelé požadují,“ vysvětlila Beránková.

Ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Mladé Boleslavi Pavel Krpálek doplnil, že akce, jako jsou veletrhy škol, představují velmi efektivní formu, jak budoucí středoškoláky nasměrovat na cestu k úspěšnému zaměstnání. „Rádi pomáháme mladým lidem při výběru školy, aby následně po jejím ukončení našli v co nejkratší době práci. A to práci, která je bude naplňovat,“ dodal.