Například DDM Mladá Boleslav má ve své nabídce přes čtyři desítky táborů – a zájem o ně je značný. Tábory jsou jak příměstské, tak pobytové. Zaměření se pohybují o uměleckých přes herní až po sportovní. V plánu jsou navíc i jednodenní výlety do ZOO nebo Makak Arény.

Zájemci si mohou rezervovat termíny. A také tak činí. Některé tábory již jsou plné a přijímají jen náhradníky. To i přesto, že se neví, jak to bude s konkrétními podmínkami provozu tábora. „Nic zatím nevíme, podmínky nejsou nijak dané. Vláda zatím nerozhodla. Je ale pravděpodobné, že budou nutné nějaké testy, ale nevíme jaké,“ míní zaměstnankyně DDM Barbova Jandová.

Pro své členy chystají tábory také Odbory Kovo. Ty mají postup přihlášení i všechny podmínky uvedeny na svém webu. Dokonce tam lze nalézt i zdravotní posudek pro příměstský tábor. Odbory navíc nabízí i jednu novinku. „Pořádáme tábory také pro děti zaměstnanců Klaudiánovy nemocnice, aby si odpočinuli nebo mohli pracovat,“ podotkl předseda odborů Kovo Jaroslav Povšík. Tímto krokem chtějí odboráři poděkovat lékařům a dalším zdravotnickým profesím za obrovské nasazení v posledním více než roce, kdy zdravotníci museli bojovat s covidem a jeho následky.

Uskuteční se i Lego tábor, který organizuje společnost Brick by brick.

Děti z Benátek nad Jizerou a okolí se mohou těšit na tábor Okrouhlík. Odehraje se během srpna hned ve dvou týdenních turnusech a navíc v novém prostředí. Tento tábor pořádá Správa městských lesů Benátky nad Jizerou ve spolupráci s městem. Organizátorem je Benátecký čtyřlístek.

Letní aktivity nabídne také MAP (Místní akční plán) Mladá Boleslav. Na červenec ve spolupráci se ZŠ Kosmonos chystá EduCamp pro žáky 1. stupně. Bude fungovat jako příměstský tábor a žáci si zde hravou formou potrénují češtinu, matematiku, angličtinu i prvouku a vlastivědu. To vše v pohybu a v přírodě.

Pro děti ze škol na Boleslavsku, které nemají češtinu jako mateřský jazyk, pak MAP připravil v Komunitním centru Klementinka na červenec příměstský tábor, který jim má pomoci nejen k lepšímu ovládnutí jazyka, ale i k hladší socializaci.

Jaké tábory nabízí DDM Mladá Boleslav
Letní pobytové tábory
Boj o poklad
Dobytí ráje
Fantazie
Dobrodružství
Streetový taneční tábor
Továrna na čokoládu
Vodáci
Odborné soustřední divadelních souborů
Po stopách stop
Pohoda
Rodinná rekreace v Bezdědicích

Příměstské tábory
Detektivem v minizoo
Detektivní akademie
Ekoateliér .I
Ekoateliér II.
Hravý příměstský tábor
Chovatelem v minizoo I.
Chovatelem v minizoo II.
Letní příměstský inline tábor I.
Letní příměstský inline tábor II.
Letní příměstský inline tábor III.
Letní příměstský inline tábor IV.
Na břehu Jizery
Na břehu Jizery II.
Nerfka na příměšťáku
Příměstský tábor mladých vědců
Příměstský tábor ve Vile
Příměstský tábor ve Vile II.
Příměstský tábor ve Vile III.
Příměstský tábor s angličtinou
Příměstský tábor s robůtky
Příměstský taneční tábor
Příměšťák na Pavilonu
Příměšťák s Nerfkou
Sportovně herní příměstský tábor
Šijeme a tvoříme s Hankou a Péťou
Tvořivě hravý příměstský tábor
Vostrovní příměstský tábor I.
Vostrovní příměstský tábor II.
Vostrovní příměstský tábor III.
Vostrovní příměstský tábor IV.
Výtvarné letní soustředění
Za zvířátky s angličtinou

Výlety
Letní výlet Botanicus
Letní výlet Makak Arena
Letní výlet Zoo Chleby