Každá školka pojme 100 dětí, budova v Michalovicích byla vysoutěžena za zhruba 33 milionů korun. Podle předpokladu primátora Raduana Nwelatiho by měla cena druhé budovy v severním sídlišti stát zhruba stejně. „Předpokládáme, že cena bude odpovídat tomu, co se vysoutěžilo v Michalovicích,“ uvedl.

S financováním stavby pomůžou evropské fondy, pro město to znamená desetiprocentní spoluúčast. V Michalovicích by měl být zápis do nové školky v květnu, dětem by se otevřela až 1. září. Druhou školku bude magistrát soutěžit začátkem roku, otevřena by mohla být buď 1. září, méně optimistická varianta počítá s termínem 1. ledna 2020.

S těmito školkami se ale chystá jistá změna. „Budeme se snažit naplnit třídy méně, než jsou teď. Ministerstvo doporučuje nějaký počet, který vychází z rentability třídy vůči nákladům. Ale já se domnívám, že kvalita výuky je lepší, když jsou třídy menší,“ dodal Raduan Nwelati, mladoboleslavský primátor.

Poslední prosincové zastupitelstvo také rozhodlo o převzetí Mateřské školy Duha. „Dohodli jsme se, že školku převezmeme od 1. září,“ uvedl náměstek Daniel Marek. Tím by měl být zajištěný dostatek míst ve školkách jak pro Boleslaváky, tak i pro mimoboleslavské lidi. „Jsem rád, že je školství mezi prioritními oblastmi, které budeme podporovat,“ dodal náměstek.