Staronový plavecký bazén by uvítal i oddíl sportovních plavců. Velikost klubu totiž limituje počet drah, které mohou využívat.
Magistrát tak na minulém zasedání rady vybral stavební firmu, která nabídla i nejlepší dobu zhotovení vedle finální ceny za rekonstrukci. „Doba, kterou v nabídce dali, je 259 dní, to je kolem devíti měsíců. Když vše půjde bez problémů, tak na příští podzimní a zimní sezonu by měl být bazén připravený,“ uvedl náměstek primátora Jiří Bouška.

V Boleslavi v současné době funguje velký plavecký stadion postavený částečně z evropských dotací u parku Štěpánka. I ten ale naráží na maximální kapacitu.

„Dříve vznikl asi za 250 milionů korun nový multifunkční areál, který nabízí nejen bazén, ale i herní prvky pro děti a wellness zónu,“ popsal situaci Jiří Bouška. Původně se počítalo s „optimistickou“ variantou 100 tisíc návštěvníků ročně. Praxe ale ukázala, že zájem je mnohem vyšší, podle odhadu ročně přijde plavat do moderního bazénu asi 250 tisíc lidí.

Lidé v Mladé Boleslavi chodí rádi plavat – a další bazén by tak rozhodně našel své využití. Tak se podle Jiřího Boušky zrodila myšlenka na vznik dalšího bazénu, aby se vyhovělo plaveckým zájmům Mladoboleslaváků. „I to nás vedlo k tomu, abychom oživili myšlenku udělat ještě jeden bazén spíše pro sportovní vyžití, kteří nechtějí využívat atrakce,“ podotkl náměstek primátora.

Bazén v suterénu sokolovny historicky nabízel šest drah, je dlouhý 25 metrů. Má to ale problém, který bude potřebovat značnou část peněz. Většina technologie je ještě ze 70. let – a vyměnit ji je také to finančně nejnákladnější z celé investice. „To se musí kompletně vyměnit, z částky 32 milionů tvoří dvě třetiny ceny právě technologie, zbytek jsou stavební úpravy,“ vysvětlil Bouška.

Magistrát se dohodl se Sokoly na nájmu 40 tisíc za měsíc. Zároveň se Mladá Boleslav postará o šatny a další investice zhruba ve výši 7 milionů korun.

Plavecký oddíl Mladá Boleslav takový bazén jen kvituje. „Jsme rádi, když budeme mít možnost více drah. Aktuálně plaveme ve třech drahách, kam se nevejdeme,“ řekla Michaela Švástová, která působí jako místopředsedkyně oddílu.

Ve „starém“ bazénu v sokolovně tak budou plavci trénovat. „Na tréninkový bazén zvláštní požadavky nemáme, snad by jen mohla být jedna strana bazénu hlubší. Taky by tam mohla být sauna nebo pára, aby plavci mohli po tréninku zregenerovat. To bychom byli rádi,“ podotkla.

Plavecký klub Mladá Boleslav má v současné době kolem 90 aktivních plavců a o minulém náboru vedoucí přijali dalších 11. Současný počet drah, které mohou plavci využívat, je ale limituje. „V budoucnosti bychom si na pěti drahách dovedli představit jiné číslo. Medaile vozíme, plaveckému oddílu se daří na středočeské úrovni, je o nás slyšet i na republikové úrovni,“ dodala předsedkyně plaveckého oddílu Michaela Švástová.