Mladá Boleslav zřídila samostatné oddělení bezpečnosti a prevence kriminality, a byla také zařazena do pracovní skupiny Ministerstva vnitra České republiky, která má za úkol řešit problematiku zaměstnávání cizinců v průmyslových zónách na Plzeňsku a Královehradecku.

Ve městě také vznikla pobočka Centra pro podporu integrace cizinců. Ta má být od příštího roku součástí státního systému a má také pracovat se samosprávami v regionu.

„V souvislosti s aktuální situací na trhu práce a trvajícím nárůstem zaměstnávání cizinců patří mezi velké úkoly Centra také komunikace a spolupráce se zaměstnavateli a koordinace této situace s dalšími institucemi. Cílem těchto opatření je prevence negativních jevů, přinášejících napětí mezi cizinci a většinovou společností, které přináší nezvládnutá integrace,“ uvádí Mladá Boleslav. Až čas ale ukáže, zda budou tato opatření opravdu funkční.

Schůzky se účastnili zástupci města Mladá Boleslav, Škoda Auto, města Kosmonosy, Ministerstva vnitra, Policie ČR, Městské policie v Mladé Boleslavi a agentur práce.

Ilustrační foto
Chytré systémy usnadňují dopravu. Pomoci můžou i v Mladé Boleslavi
16,6 procenty odevzdaných hlasů zvolili čtenáři model Škoda Octavia už posedmé vítězem ve své třídě mezi importovanými vozy.
Škoda Octavia získala cenu v německém časopisu v anketě Best Cars