Vyhláška, která reguluje hazard na území Boleslavi, platí už přes dva roky. Po celou dobu také trvá snaha části opozičních zastupitelů prosadit plošný zákaz výherních a loterijních terminálů.

Přestože se i několika jednání zastupitelů zúčastnili obyvatelé města, kteří se rovněž postavili za zákaz hazardu, vedení města zůstává neoblomné.

Bojíme se soudních řízení a pokut, zněla mantra vedení města. Primátor na jednání dodal, že počet heren stále klesá a nové vznikat nemohou.

Při této příležitosti opět došlo k pokusu zatnout hazardu tipec definitivně. Opět neúspěšně, hlasovalo pro něj jen šest zastupitelů.

„Je mi jasné, že návrh neměl moc šancí na úspěch. Ale město bez hazardu by mělo být společným cílem všech stran," podotkl k výsledku opoziční zastupitel Karel Horčička, který toto opatření opakovaně navrhuje.

Na druhou stranu jistý posun nastal, zmizela totiž další dvě místa, kde se dříve automaty hrály.

„Jde o Ptáckou 231 a Bezděčínskou 20, tady už ani do automaty nejsou. Vyhláška, kterou jsme schvalovali, obsahuje adresy míst, kde hrát lze. V tuto chvíli je takových podniků v Boleslavi 32," vysvětlil náměstek primátora Jiří Bouška.

Dodal, že městská policie eviduje pouze dva problémové případy v hernách za celý minulý rok.