Na sedm stovek těch nejlepších hasičů z celé země se sjelo do města automobilů, aby se utkali ve vrcholné soutěži letošní sezony.

V pátek začalo třídenní klání hasičů první disciplínou, kterou byl výstup na cvičnou dvanáctimetrovou věž. Atraktivní část soutěže nabídla simulovaný výstup do čtvrtého patra, při němž se musí sportovci po uběhnutí dvaatřiceti metrů dostat za pomocí žebříku co nejrychleji nahoru po plášti objektu.

Vzácným hostem odpolední části byla oštěpařka Bára Špotáková, která přijela hasiče podpořit i se svým novorozeným synem Jankem. /Exkluzivní rozhovor s Bárou Špotákovou najdete v pondělním tištěném Boleslavském deníku/

Slavnostního zahájení a vyhlášení výsledků první části soutěže se pak zúčastnil ministr vnitra Martin Pecina, hejtman Středočeského kraje Josef Řehák i primátor města Raduan Nwelati, kteří nad akcí společně převzali záštitu.

Mistrovství pokračovalo dalšími třemi disciplínami. V sobotu čekalo hasičské týmy běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů s překážkami. V neděli dopoledne klání vyvrcholilo královskou disciplínou, kterou je požární útok.

Podívejte se do bohaté fotogalerie, jaké bylo letošní mistrovství republiky.

Neděle - vyhlášení

Po třech dnech strhujících bojů více než šest stovek profesionálních a dobrovolných hasičů i hasiček skončilo Mistrovství republiky v požárním sportu.

Profesionální a dobrovolní hasiči se na společném mistrovství potkali už potřetí. Pro dobrovolné hasiče to letos bylo jubilejní 60. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu, zato profesionálové se potkali už po dvaačtyřicáté.

A jako to tedy celé dopadlo?

Mistrem České republiky v družstvech SDH obcí mužů se stal tým reprezentující SDH Široký Důl. Stříbro si odváží dobrovolní hasiči do Mistřína a bronz získali borci z obce Hněvošice.

Mistrovský titul v družstvech Sboru dobrovolných hasičů obcí žen získal týmz Chválenic, stříbro patří ženám z Michálkovic a bronz poputuje do Dolních Měcholup.

Mistrem ČR v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru ČR se stal tým Moravskoslezského kraje, který za sebou nechal družstvo HZS Plzeňského kraje a bronz si odváží hasiči HZS Zlínského kraje.

Další již nemedailové pořadí:

4. HZS Královéhradeckého kraje

5. HZS Kraje Vysočina

6. HZS Středočeského kraje

7. HZS Jihomoravského kraje

8. HZS Ústeckého kraje

9. HZS podniku Správy železniční dopravní cesty

10. HZS Jihočeského kraje

11. HZS Olomouckého kraje

12. HZS hl.m. Prahy

13. HZS Pardubického kraje

14. HZS Karlovarského kraje

15. HZS Libereckého kraje