Lavičky, houpačky, prolejzačky, mašinka nebo také svezení se na laně. To všechno čeká už brzy děti v Kosmonosích. Pro děti z Kosmonos a okolních školek totiž bude sloužit nové dětské hřiště. Spousta bezpečných herních prvků, které už na pohled lákají k tomu si je vyzkoušet.

Dětem z Kosmonos a okolí tak k jejich většímu hřišti u kostela vedle statku přibude jedno zbrusu nové, za servicem Škoda Auto. Městu Kosmonosy ho darovala firma Škoda Auto. „Nesmírně si toho vážím. Firma Škoda Auto nám de facto vrací zkulturněný pozemek. Ta doba, kdy se lidé báli právě touto cestou chodit je konečně pryč. Právě sem se totiž stahovali lidé bez domova, byl tu nepořádek a cesta se s dnešním nových chodníkem nedá srovnat,” říká starosta města Kosmonos Miroslav Vaněk.

Vedle hřiště byl totiž také vybudován nový chodník a to od Lidlu až k ulici Karla Veselého. Na novém hřišti se hodně pracovalo v letních měsících a v měsíci září se začalo pracovat intenzivně. Nyní už zbývá doladit poslední detaily a může se kolaudovat. „Kolaudace se uskuteční ještě v tomto roce, pokud mám správné informace, tak by to mělo být 14. prosince,” uvádí starosta Kosmonos Vaněk.

Celý areál hřiště je oplocený a tak se dá předpokládat, že na něm bude fungovat otevírací doba. „To v tuhle chvíli ještě nevím, předpokládám, že se bude hřiště v určitou dobu zavírat, ale přesně nevím. Tyhle věci budeme řešit až nám firma Škoda Auto pozemek, tedy nové hřiště oficiálně předá.”vysvětluje starosta Kosmonos Miroslav Vaněk.

Děti z Kosmonos tak budou mít druhé místo, kde si budou moci hrát. A nejenom ony. „Některé herní prvky budou sloužit i seniorům, takže, když sem přijde babička nebo dědeček s vnoučaty, tak si vlastně mohou hrát všichni,”dodává starosta Kosmonos Miroslav Vaněk.