Mladoboleslavsko má konečně jednu z nejkrásnějších dívek republiky. O víkendu se jí stala Lucie Smatanová z Kochánek. Na soutěži Miss České republiky 2009 získala titul 1. vicemiss České republiky.

„Ve skrytu duše jsem doufala v úspěch, ale nečekala jsem to,“ řekla o získání titulu Lucie. V nejbližší době ji čekají povinnosti, které získala i s titulem. „Čekají mě rozhovory i focení. Cítím se velice unavená a těším se, až se vyspím. V nadcházejících dnech budu mít velice málo času na rodinu i na školu,“ doplnila Lucie.

„Že je Lucie Smatanová přihlášená do Miss České republiky, jsem nevěděl, bylo to překvapení, o její účasti jsem se dozvěděl z internetu. To, že se umístila na druhém místě, značí, že je dobrá. Její titul oslaví asi jen s rodinou,“ řekl Milan Krmenčík, starosta obce Kochánky.

Maminka Lucie Smatanové, Iveta Kotalíková, byla na finále Miss České republiky 2009 osobně. S ní byli Lucii podpořit i ostatní rodinní příslušníci: otec, nevlastní otec i patnáctiletá sestra.

„Z finále jsme domů přijeli asi v jednu hodinu v noci. Takový výsledek jsem ve skrytu duše čekala, ale dcera byla trošku zklamaná, protože chtěla na Miss World,“ řekla Iveta Kotalíková.

Maminka nové vicemiss také prozradila, že dceru do soutěže přihlásila modelingová agentura, s níž Lucie už několik let spolupracuje.
Reprezentanka Mladoboleslavka je už na módních molech jako doma a nervozita už u ní nevítězí.

„Bejvávalo, teď už nervózní nebývá. Myslím, že těmi stresy, co v poslední době zažívala, to opadlo. Při finále se mi líbilo, jak se pohybovala i jak mluvila. Jen mě mrzí, že jsme seděli velice daleko, takže jsem z toho moc neměla,“ dodala pyšná maminka.

Po vyhlášení výsledků se obě sešly až po tiskové konferenci. „Když jsem s ní mluvila, byla úplně v pohodě. To, že získala titul 1. vicemiss, jí došlo hned.“
Lucie Smatanová, dívka s finálovým číslem 7, pochází Kochánek, které leží pár kilometrů za Benátkami nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Je tak první dívkou z Mladoboleslavska po mnoha letech, která postoupila z finále a získala jednu ze tří korunek Miss.

„V soutěži bych chtěla uspět, protože je to šance, jak získat skvělé zkušenosti, také bych ráda reprezentovala Českou republiku na Miss World,“ řekla ještě před slavnostním večerem Lucie Smatanová.

Zkušenosti, které jako vicemiss bezesporu získá, by pak ráda využila ve svém charitativním projektu a v modelingu. „Chci se naučit novým věcem a seznámit se s novými lidmi,“ uvedla modelka. Ke svému charitativnímu projektu pak dodala: „Chtěla bych mít tu moc a sílu pomáhat ostatním lidem.“
Lucie Smatanová studuje Metropolitní univerzitu Praha - obor Mezinárodní vztahy a evropská studia. Ve volném čase pak dává přednost plavání, jízdě na koni, rybaření, cestování, práci s lidmi, kultuře, historii, cyklistice a lyžování.

Dívka z Mladoboleslavska se narodila 11. 3. 1986 a je tedy ve znamení ryb. Měří 174 centimetrů a váží 54 kilogramů. A její míry? I ty jsou známé: 80-61-94.