Radost z úspěchu 39. ročníku Dětské noty neskrýval. Za organizací tohoto festivalu autorské dětské písničky stojí od samotného začátku.

Dětská nota se v nominacích na Boleslavského Otíka vloni neobjevila, viďte?
Ne. V téhle anketě nefigurovala nikdy.

Můžete říct, proč?
Vlastně ani nevím.

A jak se tedy dostala na sotěžní kupon?
Letošní nominace vzešla z našeho rozhovoru, který jsme spolu vedli na Dětské notě. Přece jen je to pozoruhodná akce. Každoročně ji zhlédne přes čtyři tisíce lidí.

Máte z jejího úspěchu radost?
Vůbec jsem netušil, že to vyjde. Samozřejmě, že mám radost. Lhal bych, kdybych říkal, že ne.

Na podiu jste během děkovací řeči hovořil o možném konci Dětské noty. Vysvětlíte to?
To vůbec ne. Jen se obávám, aby to neskončilo nějakou žábou na prameni. Lidé jsou ohleduplní, veškerou organizaci se mnou konzultují a ono by možná bylo vhodné, aby se celý festival vydal nějakým jiným směrem. Dětská nota rozhodně končit nebude, já možná ano. Spousta lidí by z toho jistě měla radost.

Proč myslíte?
Osobně jsem s tou naší přehlídkou příliš spřažený. Nedokážu se vymanit z určitých stereotypů.

Jste jedním ze zakladatelů Dětské noty, jste také jediným organizátorem?
Zdaleka ne. Vznikl tým, který sestává z vynikající grafičky, bývalé členky souboru, jejího manžela Honzy Lstibůrka, špičkového muzikanta, který zprostředkovává kontakt s hosty. Díky němu máme na příští rok domluveného třeba Tomáše Kluse. Další důležitou osobou je Jiří Škorpík, který se pohybuje mezi hudebními aranžéry. A nesmím zapomenout na Markétku (Markéta Amerighi, pozn. red.), která je zdatná sbormistryně. Myslím, že až skončím, nechám přehlídku v dobrých rukou. Pak se budu moct jen dívat a být pyšný.

Už je jasné, jak bude vypadat jubilejní 40. Dětská nota?
To se musí brzy vyřešit. Příští týden o tom budeme mluvit. Napadlo nás, zorganizovat to jako finále všech finále – poslat vítězné písně ze všech ročníků znovu do boje. Druhou možností je pokračovat v tradici. Váháme. Nechceme totiž, aby se ztratila kontinuita.

Na závěr bych se chtěl zeptat, co říkáte na úspěch Denisy Bílkové, vaší svěřenkyně, v kategorii Talent do 18 let.
Mám šílenou radost. Jsem pyšný. Denisa je hrozně pracovitá a obětavá. Cena šla do správných rukou.