Kolem bazénu se poslední dobou vyrojila řada nezaručených informací, v jaké fázi se tedy stavba momentálně nachází?Právě probíhá výběrové řízení, jehož výsledky zatím z pochopitelných důvodů nelze komentovat. Obálky jsou otevřeny, komise je momentálně vyhodnocuje, a podle posledních informací by závěry, k nimž komise dospěje, měla projednávat rada města. Od výsledků soutěže se také bude odvíjet termín, kdy bude bazén dokončen, my máme určitý harmonogram, ale neumím říct, zda to bude skutečně do konce roku.

Pojďme tedy ještě jednou zopakovat, jak bude bazén vypadat uvnitř, objevila se i spekulace, že bude mít rozměr pouhých 15 metrů?
Co se týká vnitřního vybavení, tak se od začátku držíme původního zadání. Základem bude pětadvacetimetrový bazén, jehož parametry budou odpovídat pořádání národních závodů. Další součástí bude víceúčelový bazén, divoká řeka, vířivka, tobogán, skluzavky… Třetí část bude wellness, tam by měla být jedna sauna, pára, další vířivka, relaxační zóna…

A teď od bazénu ke koupališti, co tam letos chystáte?
Koupaliště je myslím věc, na kterou může být město pyšné, takže nějaké velké změny nechystáme. Přihlásili jsme se do soutěže Koupaliště roku, s čímž souvisí to, že ho jako každý rok před zahájením sezóny dáme do pořádku. V plánu je rekonstrukce venkovního celoročně přístupného hřiště, spravovat budeme i dřevěnou loď, musíme vyměnit trampolínu, která už dosloužila… Prostě běžná údržba.

Na koupališti by měl vyrůst i jeden z cross-fitových parků?
Přesně tak, shodou okolností i ty další parky, které v Boleslavi vyrostou, budeme mít pod křídly my, tedy Sara. Po prvním, který vznikne za Májem už v březnu, máme v plánu ten druhý instalovat právě na koupaliště, a měl by být hotový do zahájení sezóny. To záleží jako vždy především na počasí.

Jak to bude se vstupným, chystáte se letos zdražovat?
Vstupné by se letos měnit nemělo, nahoru ani dolů. Fungovat bude opět i dětský prázdninový klub, tam ty ceny zatím přesně nemáme, ale určitě se budeme snažit, abychom v rámci služeb občanům byli nejlevnější v Boleslavi. Ještě co se týká akcí na koupališti, tak 26. června tady zahrají No Name, a samozřejmě ani letos nebude chybět tradiční Koupákfest, ten je v plánu první prázdninový týden.

Další velkou akcí, která vás čeká, je cyklopark na Štěpánce, s tím to vypadá jak?
Přesně tak, to je další akce, na kterou budeme čerpat dotace. Čerstvě tu mám před sebou smlouvu o dílo, na základě soutěže vyhrála firma Compag, která nabídla nejnižší cenu. V dohledné době jim tedy předáme staveniště a začne se s realizací. Termín je tu poměrně jasně daný, cyklopark musí stát do 31. července. Samozřejmě, že pokud to bude dřív, tak to bude jedině dobře, ideální by bylo, kdyby fungoval už od začátku prázdnin, ale o tom je předčasné spekulovat.

SARA se stará i o sportovní halu, tam také dojde k nějakým změnám?
Určitě se chystají i další drobnější investice, a jednou z nich je právě obnova sedaček ve sportovní hale. Ty staré se lámou a začíná to být nebezpečné, takže je chceme vyměnit za podobné, které jsou na zimním stadionu. Taky se tu musí udělat nová přípojka kanalizace, což bude asi největší letošní investice do haly. Když se tu minulý rok dělaly sondy, zjistilo se, že některé trubky dokonce vedou do kopce,. takže to musíme předělat. Při té příležitosti tu uděláme i přípojku vody, protože ta nám vloni dvakrát praskla. A nakonec se zaměříme na ty „vybydlené" šatny, které chceme postupně dát do pořádku, podle toho, jak budou peníze.

A co zimní stadión?
Na zimáku se nic zásadního měnit nechystáme, samozřejmě provedeme běžnou údržbu a opravy, stejně jako po každé sezoně. Až rozpustíme led na malé hale, což by se mělo stát 23. března, tak tam opět položíme povrch, vhodný pro in-line bruslení.

Poslední otázka, spekuluje se o vás coby o novém náměstkovi primátora. Měl byste nahradit Adolfa Beznosku, kdy k tomu dojde?
Tady vám můžu popravdě říct jedinou věc, opravdu to nevím. Až se to stane, budu stejně překvapený jako vy. V tuhle chvíli mám na SAŘE rozjeto tolik práce, že na podobné věci vůbec nemyslím.