Obec se rozrůstá. V Chotětově nedávno vyrostlo 22 rodinných domů, přičemž v současné době zbývá zkolaudovat už jen několik z nich. Jenže to byly poslední stavební parcely, které měla obec k dispozici. Rozvoj obce přesto nechce Chotětov zastavit.

„Připravujeme změnu územního plánu tak, abychom získali další pozemky pro stavbu rodinných domů,“ ujistil starosta městyse Chotětov Ladislav Šifta. „O bydlení v Chotětově je totiž velký zájem, jsme vlastně jakousi příměstskou částí Mladé Boleslavi,“ dodal.

Obec předpokládá, že změna územního plánu by se mohla týkat zhruba čtyřiceti až padesáti nových parcel. Ty by Chotětov získal převedením z orné půdy, která je v současné době ve vlastnictví Pozemkového fondu České republiky. „Pozemkový fond tyto pozemky po patřičném zdůvodnění převádí,“ ujistil Šifta, že neočekává komplikace při této změně územního plánu.

Vedení městyse odhaduje, že v první polovině příštího roku by mohla být změna hotová. Pak už by nic nebránilo případnému prodeji parcel, nebo k tomu, aby tyto parcely obec zasíťovala a prodala je včetně základního technického vybavení k výstavbě.

Posledních dvaadvacet parcel, které Chotětov prodal, zasíťovala stavební firma a prodala jednotlivým zájemcům k výstavbě. Vznikla tak nová ulice s honosným názvem Na Nebesích. „Na Nebesích je totiž název tamní části obce, takže jsme bez dlouhého přemýšlení pouze tento název převzali i pro ulici,“ řekl Šifta. Do dvaadvaceti nových rodinných domů se nastěhovali převážně mladí lidé, což starostu Šiftu těší.