Starosta Mnichova Hradiště Arnošt Vajzr může být na své město pyšný. V soutěži Město pro byznys totiž skončilo jeho město na druhém místě.

Výzkum

Srovnávací výzkum Město pro byznys, který již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí v 227 obcích České republiky, vyhlásil města s nejlepšími podmínkami pro podnikatele Středočeského kraje.

V konkurenci dvaceti šesti hodnocených měst se nejlépe umístil Benešov. Druhou příčku obsadilo Mnichovo Hradiště, na třetím místě skončila Lysá nad Labem. Druhou příčku v letošním ročníku obsadilo loni deváté Mnichovo Hradiště.

Hodnotí se

Nejlépe ze všech hodnocených měst Středočeského kraje si vedlo v oblasti kvality lokality, která hodnotí mimo jiné kriminalitu, znečištění ovzduší a počet registrovaných pacientů na jednoho lékaře.

Velmi pozitivně hodnotili Mnichovo Hradiště také místní podnikatelé. Vyhlášení celorepublikového žebříčku 227 obcí výzkumu Město pro byznys proběhne třicátého listopadu v Praze. Loni se nejlepším městem pro podnikání stal Písek, na druhém místě skončila Nová Paka a třetí příčku obsadil Prostějov.

Kritéria

Obce se ve výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli.