Sportovní hala TJ Auto škoda se již brzy stane majetkem města Mladá Boleslav. Vedení města totiž připravuje její převzetí. Následně hodlá začít s její rekonstrukcí. Boleslavskému deníku to řekl primátor Raduan Nwelati. Původně město plánovalo převzetí haly již v dubnu, zatím byl termín oddálen do konce června.

Rada města se již zabývala smlouvou o budoucí spolupráci, která má být uzavřena na pět let. „Budeme garantovat vyčlenění prostor pro TJ Auto Škoda, aby tam mohli trénovat sportovci jednotlivých klubů,“ řekl Nwelati.

Město navíc uhradí hospodářskou ztrátu haly z posledních let ve výši asi 400 tisíc korun, aby mohlo být uzavřeno účetnictví ve ztrátě. Smlouvami se bude zabývat zastupitelstvo. Město si chce ještě vyjasnit, do čí kapsy potečou peníze z reklamních ploch na budově haly.

„V hale zatím nebylo investováno vůbec nic, ale je to potřeba,“ říká Nwelati. Podle něho už muselo město v minulosti ze svého rozpočtu hradit některé havárie, například střechy.

„Hala je ve velmi špatném stavu, to se týká například sociálního zařízení a různých dalších věcí,“ řekl Nwelati. Město chce halu zkvalitnit a hodlá do ní investovat. Právě z toho důvodu chtělo, aby se stala majetkem města.

„Nemůžeme investovat do cizího majetku. Není to ani fér vůči ostatním. Kdybychom investovali do každé budovy, která je ve špatném stavu, a není naše, tak bychom si ani neuměli vybrat,“ říká s úsměvem Nwelati. Po převzetí haly hodlá město rozdělit investice na akutní, střednědobé a dlouhodobé.

Podle celkové výše investice se pak rozhodne, jestli provede opravu celou, nebo po těchto částech. „Sportovní hala je v Mladé Boleslavi důležitá pro mnoho menších klubů. Chceme – li tu mít například první ligu basketbalu, musíme na to mít pořádnou halu,“ dodal primátor.