„Rozsáhlý travnatý pozemek mezi ulicemi Na Radouči a Svojsíkova je už delší dobu v centru pozornosti nejen obyvatel okolních domů,“ uvedla mluvčí Mladé Boleslavi Šárka Charousková. A jak by také ne, mnozí se obávají toho, co by jim před okny mohlo vyrůst.

Pozemek prozatím patří státu, ale již několikrát se jednalo o jeho dražbě. Město by ho rádo získalo co nejdříve do svého majetku, vše ale zřejmě nejde tak, jak by si zastupitelé přáli.

"Stát po nás chce záruku, že zde neplánujeme stavět, a to my skutečně neplánujeme. Proto bychom rádi změnou územního plánu převedli toto území na takzvanou sídelní zeleň, která výstavbu vylučuje," vysvětlil situaci první náměstek primátora Jiří Bouška. Záměr prošel i zastupitelstvem.

Kolem pozemku stojí řada panelových domů a nejen jejich obyvatelé jej tak využívají jako klidovou zónu. Panuje tak velký zájem na to, aby jej Mladá Boleslav získala.

„V jednání s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových a ve snaze o získání pozemku do našeho vlastnictví budeme rozhodně pokračovat,“ dodal primátor. Náměstek Bouška však už v lednu tvrdil, že s tím, aby pozemek přešel do majetku města, nebude větší problém.