O hromadné dovolené v automobilce sice zejí parkovací místa v Mladé Boleslavi prázdnotou a řidiči mají jedinečný luxus, že si dokonce vybírají, kde zaparkují, ale to už brzy skončí. Po návratu lidí do města totiž opět bude řada řidičů hlavně večer bezradně bloudit sídlištěm i centrem města a beznadějně hledat nejbližší místo.

Pravidelně se opakují i situace před Městským stadionem v Mladé Boleslavi, kde především tisíce fanoušků často parkují v areálu obchodního domu Kaufland. Nedávno obchod auta fanoušků zamkl v podzemní garáži. Fotbalové utkání se totiž protáhlo a zaměstnanci nechtěli čekat dlouho do noci.

Fandové pak byli rozčílení a čekali do půlnoci za asistence policie, než jim firma vrata odemkne Ani vedení hypermarketu se nelíbí, že fanoušci i místní obyvatelé zabírají místa určená nakupujícím zákazníkům. Město proto řeší, jak v sídlišti poblíž stadionu zvýšit počet parkovacích ploch. „Nyní budujeme v areálu stadionu v Havlíčkově ulici parkoviště, kde bude 99 míst,“ řekl Deníku primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati. Podle něho je dále v plánu stavba parkovacího domu na ploše vedle firmy Centrotherm.

„Teď na parkovišti děláme drobné úpravy, ale příští rok by tam mohla začít stavba parkovacího domu,“ dodal Nwelati. Počítá se tam s více než stovkou parkovacích míst.

Vyrůst má také parkovací dům vedle hlavní vstupní brány na stadion. Tamní pozemek ale město už dříve pronajalo soukromé firmě a je teď na ní, kdy se stavbou začne. „Domnívám se, že je otázkou, kdy se investorovi podaří získat peníze. Bohužel, pozemek je pronajatý, proto s ním v současné době nemůžeme nic dělat. Zbývá jen čekat,“ dodal Nwelati.