Deset milionů věnuje na dostavbu třetí etapy sportovní akademie FK, kde má město třetinový podíl. Podle primátora Raduana Nwelatiho tam vzniknou čtyři šatny a nezbytné zázemí plnohodnotného areálu pro sportovní výcvik mládeže.

Shodná částka přispěje na další etapu rekonstrukce městské sportovní haly u Kauflandu. „V letošním roce jsou na řadě prostory bývalé ubytovny,“ připomněl Nwelati.

Do společnosti Sportovní a rekreační areály Mladá Boleslav, která patří městu, putují čtyři miliony korun na úpravy zimního stadionu. „Snažíme se postupně zvýšit komfort pro návštěvníky i sportovce,“ poznamenal primátor. Stejná společnost bude letos řešit rovněž areál skateparku v bývalé betonárce Na Radouči. Za 1,5 milionu korun. „Jsem rád, že se s tím objektem bude pracovat. Snažili jsme se sice najít jiné prostory, které by mohly sloužit jako skatepark, ale ten stávající z toho nakonec vyšel jako nejlepší,“ dodal primátor.

Další milion padne na úpravu trávníku na loni vybudovaném sportovním hřišti u 5. základní školy. Stávající trávník tam neodpovídá potřebám sportovců, proto jej nahradí předpěstovaný trávník.