Mladá Boleslav nabízí pěkné historické centrum města a současně blízkost například Českému ráji. Velká část města je ale zaměřená průmyslově a rozvoj je na soukromých investorech. Velkou příležitostí je revitalizace tzv. brownfieldů, tedy opuštěných průmyslových objektů, které čekají na nové využití.

A právě zde se nabízí využití podpory od Nadačního fondu ŠKODA AUTO. Společnost ŠKODA AUTO do něj vložila 30 milionů euro a dala lidem možnost prostřednictvím webového formuláře na www.noveboleslavsko.cz sdílet své nápady, jak zlepšit život v regionu v deseti různých oblastech, například také na kvalitě urbanistického rozvoji města. Jedním ze společných cílů bude například najít využití pro nevyužívané objekty a plochy v Mladé Boleslavi a jejich další rozvoj. Nadační fond již podpořil vznik studie celkového regionálního rozvoje. Dalším krokem bude prohlubování spolupráce v rámci přípravy rozvojových koncepcí samotných měst a obcí v regionu.

Rozvoj města je přitom něco, co vedení Mladé Boleslavi aktivně řeší a čím se zabývá. V rámci spolupráce s fakultou architektury vzniklo již několik studií. Nyní se připravuje nový územní plán, který má být schválen nejpozději v roce 2021 a na kterém intenzivně spolupracuje mnoho odborníků.

Máte i vy nápad, jak by se dala Mladá Boleslav vylepšit po urbanistické stránce? Podělte se o svoji myšlenku pomocí webového formuláře iniciativy 10 týdnů pro Nové Boleslavsko na webové adrese www.noveboleslavsko.cz.