„Areál Krásné louky je stále častěji různými organizátory využíván k pořádání různých akcí širokého spektra. Tím se omezuje možnost v teplém období roku pro klidnou krátkodobou rekreaci v této oblíbené lokalitě u řeky,“ poznamenal primátor.

Vedení Mladé Boleslavi má myšlenku chránit Krásnou louku od narůstajícího počtu akcí. Fungovat by prý měla jako rekreační zóna pro obyvatele. Prostorem pro tradiční akce – pálení čarodějnic či různé festivaly – by ale měla zůstat nadále. Vytvoření případných omezujících kritérií bude podle Nwelatiho předmětem další diskuse. A ta klidně může být bouřlivá. Podle opoziční zastupitelky Jany Krumpholcové (Zelení) totiž není jasné, jaký je skutečný důvod takového omezení. „Krásná Louka je rozhlehlá a nabízí se spousta možností, jak prostor využívat, zároveň si tato lokalita zaslouží upravit kolem Jizery a přizpůsobit možnosti koupání a sportovního vyžití,“ uvedla zastupitelka.

Nejasnosti kolem tohoto plánu podle ní ukazují, že vedení města buď neumí dobře komunikovat o svých záměrech dopředu, nebo že vše řeší přehnaně rychle a nahodile. „Přála bych si, aby občané měli dostatek informací o tom, jak město bude fungovat a jak má vypadat, aby co nejlépe sloužilo především občanům,“ dodala Krumpholcová.