„Na plánovaném prodloužení severovýchodní tangenty se bude společně se Středočeským krajem podílet také město,“ uvedla mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárka Charousková. Vše v pondělí odsouhlasili městští zastupitelé, kteří navíc schválili smlouvu o spolupráci na tomto projektu.

Kraj má podle primátora Mladé Boleslavi a senátora Raduana Nwelatiho zajistit projektovou dokumentaci, stavební povolení a také zaplatí tu část stavby, která se týká přímo komunikace.

„My jako město pak zaplatíme to okolo, tedy zeleň, osvětlení chodníky a tak dále. Především jsem ale rád, že jsme odsouhlasili vznik pracovní skupiny,“ uvedl primátor s tím, že skupina má na realizaci dohlížet, aby v Boleslavi měli jistotu, že výsledná podoba bude skutečně v souladu s tím, co magistrát ve městě chce a potřebuje.

Ta část tangenty, která je již v provozu, se začala stavět v roce 2012. Jejím úkolem bylo výrazně přispět ke zlepšení obslužnosti města, zpřístupnění jeho centra a zároveň odlehčení zatíženým komunikacím, jako jsou ulice Jičínská, T. G. Masaryka a tř. V. Klementa.

„Díky prodloužení tangenty se podstatně sníží průjezd transitní dopravy Mladou Boleslaví. Tím se ve městě zlepší i životní prostředí,“ prohlásila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

S prodloužením se podle vyjádření Středočeského kraje počítá v letech 2022 až 2023.