Občané, kteří mají problémy s pohyblivostí a musí si jít vyřídit záležitosti na obecní úřad, již nebudou mít problémy dostat se do jeho budovy. Vedení obce zde totiž počítá s bezbariérovým přístupem, který je zahrnut do celkové revitalizace obce. Její součástí bude například i vznik nových parkovacích míst i míst pro kontejnery na tříděný odpad.

„S revitalizací středu obce jsme už nepočítali. Měli jsme totiž informaci, že nedostaneme dotaci. Odvolali jsme tedy výběrové řízení na firmy, které práce měly zhotovit. Nakonec jsme díky tomu, že byla zvýšena suma prostředků pro letošní rok, dostali peníze z Programu rozvoje venkova,“ uvedl pro Boleslavský deník Vojtěch Krauz, starosta obce Mečeříž.

Revitalizace středu obce Mečeříž bude stát přibližně 4,9 milionu korun. Dotaci obec Mečeříž obdržela ve výši čtyři miliony čtyři sta tisíc korun.

Mečeříž má v současné době již podepsanou smlouvu o dotaci a také se vypsalo nové výběrové řízení na zhotovitelské firmy. Ty zapracují hned na několika akcích.

„V rámci rekonstrukcí se vybuduje například bezbariérový přístup na obecní úřad. Dále počítáme s novým parkovištěm ve středu obce a také s místem pro kontejnery na tříděný odpad,“ řekl Krauz.

Co se týče revitalizace zeleně, nechá obec stát všechny vzrostlé stromy. Zlikvidují se pouze staré keříky. Změny se dočkají i betonové vázy na návsi. „Původní jsou nízké a lehké. Stává se nám, že někteří vtipálci tyto vázy přemístí doprostřed silnice. Vyměníme je tedy za těžší, aby s nimi nepovolaní nemohli manipulovat,“ podotkl starosta Mečeříže.

Dalším problémem, který obec trápí a díky revitalizaci se tak vyřeší, je ulice k památečnímu objektu a ke školce. „Ulice není průjezdná, ale lidé se o to stále pokouší. I když byl na místo umístěn kolík, tak to není nic platné. Po revitalizace bude ulice určena jako zóna k odpočinku, a to i s květinovými záhony,“ dodal Vojtěch Krauz.

Celková revitalizace obce počítá i se zklidněním provozu na návsi. Budou zde totiž umístěny velké kamenné retardéry.