První adventní neděle a sváteční okamžik - slavnostní rozsvícení mladoboleslavského vánočního stromu na náměstí Míru.

Na první pohled krásné okamžiky s nádechem Vánoc. Na straně druhé nezapomenutelné chvilky. Nikoliv kvůli sváteční atmosféře, ale kvůli zápachu.

Druhý den po rozsvícení stromu se totiž do redakce Boleslavského deníku ozval Petr Klimeš, který na slavnostním aktu byl. „Byla to hezká akce, ale neuvěřitelně tam smrděly psí výkaly. Nechápu, jak v parku, kam lidé chodí venčit své psy, může stát městský vánoční strom. Alespoň to tam měli uklidit. Je to ostuda.“

S názorem muže však nesouhlasí ani město, ani firma Compaq, která se stará o úklid ve městě. „Během dopoledne bylo místo, kde stojí vánoční strom, naší firmou uklizeno, ještě v odpoledních hodinách jsme na místo poslali zaměstnance na dočištění a v 15 hodin bylo i zkontrolováno. Zajistili jsme i odpadkové koše, které tam byly přidány navíc. Na rozsvícení stromu byli i lidé se psy. Je mi tedy líto, že třeba nevědí, že po svém psovi musí uklízet. Od lidí, kteří na akci byli, jsem stížnost na zápach nedostal. Ani mi takovou informaci nepotvrdili,“ řekl jednatel společnosti Compaq Miloslav Neuman.

Ke stížnosti Petra Klimeše se vyjádřila i tisková mluvčí města Mladá Boleslav Hana Jandová Koišová: „Pokud zde někdo vyvenčil psa po provedení úklidu, již neovlivníme. Bohužel, důkladnost v úklidu výkalů některých pejskařů je nenapravitelná.“ Zdali psí výkaly páchly či nikoliv, není stejně jasné.

„Cítila jsem pouze svařák, protože jsem stála blízko stánku, kde ho prodávali. Přítel mi ale něco o zápachu povídal, zdali to ovšem byl zápach výkalů, to mi přesně nesdělil,“ řekla další účastnice akce Lenka Hronová.

V předchozích letech byl městským vánočním stromem smrk na Komenského náměstí, tam ale žádné podobné stížnosti neproběhly.