Až do konce září tohoto roku se mohou zájemci přihlásit do dvouletého cyklu Mladoboleslavské university třetího věku a volného času seniorů, který zajišťuje vzdělávací agentura Služba škole MB ve spolupráci s městem Mladá Boleslav.

„V rámci dvouletého cyklu se posluchači seznámí s novinkami dávné i nedávné regionální i všeobecné historie – od archeologie až po dějiny 20. století,“ řekl Michal Šimek, manažer vzdělávání.

Slavnostní zahájení se uskuteční ve čtvrtek 15. října od 15 hodin v areálu kostela svatého Havla na náměstí Míru.

Přihlášky do prvního ročníku si zájemci mohou vyzvednout každý všední den od 8 do 15 hodin na adrese Služba škole MB, třída Václava Klementa 601/13, na podatelně Magistrátu města Mladá Boleslav nebo v Informačním středisku v Železné ulici.

„Účastnický poplatek ve výši 550 korun za první semestr prvního ročníku je nutné uhradit do konce září na pokladně Služby škole MB. Občané nad 75 let jsou od poplatku osvobozeni,“ doplnil Šimek.

Kromě přednášek pro první ročník jsou připraveny přednášky i pro posluchače druhého ročníku a postgraduálního kurzu. Programy si mohou studenti vyzvednout od začátku září ve Službě škole MB.

Zájemci z řad posluchačů Univerzity třetího věku, ale také její příznivci, se mohou rovněž přihlásit do jejího Klubu, v jehož rámci se setkají s mnoha zajímavými osobnostmi z regionu a také se vydají na procházku Mladou Boleslaví či na výlet do okolí.

„Přihlášky do Klubu jsou k dispozici na stejných místech. Klubový poplatek činí tři sta korun za jeden semestr, zvýhodněný poplatek ve výši pět set korun zaplatí zájemce za celý rok,“ uvedl Michal Šimek.