Seniorská 100 Mladá Boleslav, takový nese název turistické putování, které je určeno nejen seniorům. Hlavou celého projektu je Eva Pešková, která nás se svým nápadem seznámila.

Jak celý nápad vznikl?
Projekt vznikl na základě diskuzí kolem Sportovních her seniorů, kdy se účastníkům líbila turistická část. Senioři se shodli na tom, že by uvítali jarní či podzimní turistické výlety. Aktivní pohyb v přírodě je ještě navíc předpokladem pro dobrou náladu i pro dobrý duševní stav – hlavně u lidí ve vyšším věku.

Název je Seniorská 100 Mladá Boleslav. Znamená to, že je určena jen seniorům?
Určitě ne. Samozřejmě přijmeme každého zájemce. Je to koncipované tak, aby trasy nebyly příliš výkonnostně náročné. Nejde tu o žádný závod, kde skutečně o pohyb v přírodě. Etapy se pohybují v rozmezí deseti kilometrů.

Kdo připravoval trasy, které jsou v plánu?
Návrh jsem udělala já, ale samozřejmě jsme ho konzultovali s Klubem českých turistů, zejména s paní Žaludovou a Mošničkovou. Obě pracovaly i na turistické části Sportovních her seniorů. Proto jsme se dohodly o další spolupráci, tentokrát na projektu Seniorská 100.

Jak spolupráce probíhala?
Navrhnula jsem jim cíle výletů, ony vymyslely trasy a vyrobily mapy. Mají na celém projeku výrazný podíl.

První výlet bude ke kapličce na Boží Vodě. Prozradíte, kam budou další?
Plánujeme návštěvu Michalovické Putny, ale až bude otevřená, Bradlec a jeho novou výstavbu, kam se všichni nedostanou, vineckou kapli, Zvířetnice, okolo čarodějnic bychom vyšli na Chlum, dále plánujeme Neuberk, Saharu, Belveder. Čejetice a Čejetičky, tam se snad budeme moci podívat do čejetického klubu seniorů.

První díl Seniorské 100 je v okololí Mladé Boleslavi, co bude následovat?
Za rok bychom se například mohli pustit na Bělsko či Český ráj, ale vše je zatím v přípravách.

První turistický pochod se uskuteční 19. března. Prezentace účastníků je od 8 hodin u Magistrátu města, start bude v 9 hodin. Půjde od pochod ke kapličce na Boží Vodě a zpět.