V sobotu 10. ledna dopoledne i odpoledne lidé přispívali koledníkům v obchodních střediscích Olympia, Interspar a Bondy centrum v Mladé Boleslavi. Pokračovala tu Tříkrálová sbírka, která už například zamířila na boleslavskou radnici i do redakce Deníku.

Mladoboleslavský farář Józef Széliga upřesnil, že výtěžek této sbírky bude z největší části určen domovu důchodců v Libošovicích, ale bude směřovat mimo jiné i na humanitární pomoc ve světě a na další projekty Charity ČR.

V loňském roce do ulic obcí a měst České republiky vyšlo 13 659 kolednických skupinek, což představuje více než 40 tisíc dobrovolníků. Výnos sbírky činil přes šedesát milionů korun. I letos na úvod koledníkům požehnají v jednotlivých diecézích biskupové a kněží.

Skupinku tvoří zpravidla tři koledníci v dětském věku, převlečeni za bájné krále, kteří se podle tradice přišli poklonit do Betléma novorozenému Ježíškovi. Vedoucím skupinky musí být dospělá osoba, vybavená průkazem koledníka. Koledníci budou prosit o finanční příspěvek do úředně zapečetěné kasičky, opatřené charitním logem.