Téměř všechny roomstery a superby, které nebývale drzí pachatelé odvezli v sobotu 17. ledna z areálu přepravní firmy v Líbeznici na Praze-východ i s kamionem, na němž byla auta naložena, už policisté našli.

První z vozů byl objeven bez kol a bez klíčků u Luštěnic na Mladoboleslavsku, o tom vás v úterý informoval náš Deník. Dalších pět aut se pak našlo zaparkovaných na různých místech po celých středních Čechách i v Praze.

Chybí už jen jedna

„Ze sedmi škodovek už chybí pouze jediná – roomster modré barvy,“ informoval Deník policista Jakub Vinčálek.

Kriminalisté už také znají jména dvou předpokládaných pachatelů – Jiří Krumpolec a Jaroslav Strach – a mají i jejich fotografie. Prozatím ale tyto mladíky pocházející z Prahy-východ nenašli. Nevědí také, kolik lidí se na krádeži celkem podílelo.

„Intenzivní pátrání dále pokračuje,“ tlumočil Vinčálek sdělení vyšetřovatelů. Ti prozatím odmítají sdělit, které indicie je přivedly na stopu dvojice hledaných mužů.

Kamion nechali v Mladé Boleslavi

Kamion naložený škodovkami určenými pro pražské autosalony ukradli pachatelé v noci na sobotu z líbeznického areálu přepravní firmy Autopepr. Jeden ze zlodějů oklamal vrátného, když tvrdil, že ho auto i s nákladem posílá vyzvednout jednatel firmy Milan Perník.

S kamionem pak pachatelé vyjeli na rychlostní silnici R10 směrem na Mladou Boleslav. „Víme, že z R10 sjeli u Brandýsa a mezi 23.35 a 1.15 složili auta na parkovišti u autosalonu Hoffmann a Žižák,“ řekl Perník Deníku.

Tak přesně dokáže popsat počínání pachatelů proto, že v prázdném kamionu, který posléze odstavili na parkovišti před bránou mladoboleslavské Škody Auto, zloději zapomněli tachografový kotouček se záznamem jízdy. Kromě toho mapovala jejich cestu také záznamová zařízení na mýtných branách rychlostní silnice.

Pouze skládání aut se odehrálo mimo dosah kamer. Ví se pouze, že s auty pak odjeli řidiči, které na místo přivezla Škoda Favorit světlé barvy.

Majitel přepravní firmy je již s prací policie spokojenější. „Jsem rád, že se skoro všechna auta našla,“ řekl Deníku. Dodává však, že úplně bez škody se případ neobjede.

Majitel: Zloděje bohužel nepoznávám

„Celková škoda teď jistě klesne, ale zatím nevím, v jakém stavu ta auta jsou. Nevím jestli nejsou poškozené a také záleží na tom, kolik s nimi bylo najeto,“ uvedl Perník.

Podle majitele je jasné, že autoservisy, pro něž byla auta určena, budou prodávat vozy pod cenou, nejspíš jako ojeté.

Pachatele pocházející z regionu, kde sídlí okradená firma, ale majitel společnosti nepoznává. „Bohužel podle fotografií je neznám. Nejsou od nás z firmy, ani z naší obce,“ řekl Deníku

Dvojici, kteří se podle předpokladu vyšetřovatelů podíleli na krádeži kamionu se škodovkami, hledají středočeští kriminalisté.

Jakékoli informace o 21letém Jiřím Krumpolcovi, hnědookém muži vysokém kolem 175 cm (na levém snímku), a 23letém Jaroslavu Strachovi, hubeném hnědookém muži podobné výšky, přivítají policisté na lince 158.

Časová posloupnost:
- V pátek 16. ledna byl v obci Líbeznice odcizen kamion s nákladem sedmi nových aut značky Škoda.
- 19. ledna byla zajištěna Škoda Roomster - místo nálezu Luštěnice na Mladoboleslavsku
- 21. ledna byla zajištěna Škoda Superb - místo nálezu Neratovice
- 22. ledna byla zajištěna čtyři vozidla:
Škoda Superb - místo nálezu Mělník
Škoda Superb - místo nálezu Brandýs nad Labem
Škoda Roomster - místo nálezu Lázně Toušeň
Škoda Roomster - místo nálezu Praha 9 - Kyje

Milan Holakovský, Pavel Svačina