Rekondiční centrum v Mladé Boleslavi oslavilo první rok svého fungování.

V loňském roce bylo otevřeno 4. března. Rok 2009 byl pro Centrum velice úspěšný, protože ho už navštěvuje necelých devět set klientů.

Centrum se nachází v bývalém sídle Zaměstnanecké pojišťovny Škoda v Palackého ulici. Nejen o plánovaných novinkách jsme si povídali s vedoucím Centra Jiřím Fojtou.

Plánujete pro letošní rok nějaké novinky?
Ano. První je nordwalking, neboli severská chůze se seniory. Chození s holemi je v poslední době moderní. Už jsem s tím začal a chodíme každou sobotu od 10 hodin, nyní je pro tento sport ideální počasí. Dokonce jsem se domluvil s paní Peškovou z Univerzity třetího věku. Seniorům tam severskou chůzi představím. Doufám, že je to zaujme a budeme chodit ve vyšším počtu než doposud. Také bychom v budově Rekondičního centra rádi měli maséra, tak hledáme někoho vhodného. Další věcí je významný podíl na Sportovních hrách seniorů.

Jak přesně se na Hrách budete podílet?
S městem jsme se domluvili, že by bylo dobré, aby Hry měly vysokou úroveň. Měli by je totiž navštívit zástupci partnerských měst Mladé Boleslavi. Máme to tentokrát rozdělené. Letos připravím, oproti loňsku, jen lehkou atletiku. Šestou základní školu, kde se uskuteční závody právě v lehké atletice, totiž velice dobře znám, učil jsem tam. Lehká atletika bude mít asi šest disciplín. Jiní zase připraví cyklistiku, tenis a plavání.

Nabízíte seniorům i jiné programy?
Ano, připravujeme pro seniory speciální cvičení, na které se momentálně školí instruktoři.

Máte veliké množství klientů, jak to zvládáte?
Musíme to zvládat. Jsme tu dva kmenoví zaměstnanci a je zde dalších pět vyškolených instruktorů, takže se to zvládnout dá.

Jste vedoucím Centra a zároveň i instruktorem. Máte na sebe čas?
Cvičil jsem celý život, a nemám na něj momentálně čas. Lidé, co cvičí, mi jistě potvrdí, že na cvičení musí být člověk v psychické pohodě. Neříkám, že nejsem v pohodě, ale mám tu skutečně hodně práce. Je pravda, že když mám vztek, tak si pod nějakou činku lehnu. Ale není to takové, jak bych si představoval. Nemůžu přece cvičit a u toho myslet na dalších sto padesát věcí okolo.