Vážné zdravotní problémy starosty Kosmonos s napětím sledují voliči a obyvatelé Kosmonos na Mladoboleslavsku. První muž tohoto města ale včera vyslal jasný signál, že se i s nejkrutějšími ranami svého života umí poprat!

Ve čtvrtek se totiž zúčastnil zasedání kosmonoského zastupitelstva. Všichni zvolení politici bez ohledu na politickou příslušnost starostu téměř po půl roce v zasedací místnosti místní hasičské zbrojnice přivítali potleskem.

Prošel si peklem

Dlouhý si přitom v minulých měsících prošel peklem. Kvůli potížím se žilami mu totiž lékaři museli amputovat nohu.

Svůj návrat do úřadu ve čtvrtek komentovat nechtěl. „Nic vám říkat nebudu,“ sdělil stroze. „Vy mě snad odepisujete? Přece neznamená, že když mi někdo uřízl nohu v lýtku, že jsem mrtvý,“ podotkl Dlouhý asi před měsícem v rozhovoru s naším reportérem.

V každém případě se starosta o chod města i v době dlouhé nemoci stále aktivně zajímal. Starosti jeho voličů a obyvatel města jsou pro něj totiž nadevše důležité.

„Byli jsme v neustálém kontaktu a například mohu prozradit, že některá zasedání rady města probíhala přímo u něho doma. Pan Dlouhý tak neztrácel nit, nebo spíše kontinuitu s prací radnice,“ řekla dříve Deníku místostarostka Zdeňka Procházková.

close zoom_in Zastupitelé v Kosmonosích schválili přípravu stavebního generelu tamního sportovního areálu. Postaví zde novou sportovní halu? Podrobnosti čtěte ve středu 1. dubna 2009 v tištěném Boleslavském deníku!