Eva Hurychová se na sklonku sedmdesátých let prosadila jako zpěvačka. Po narození dvojčat v roce 1993 se stáhla do soukromí a ani její nejbližší netušili, co prožívá. Dennodenně musela snášet psychický teror ze strany manžela. Dlouho se snažila udržet zdání, že se vlastně nic neděje, přehlížela mužovy urážky a smiřovala se s jeho útoky, protože se bála odvety. Když ji však chtěl připravit o děti, pochopila, že už nemůže déle váhat, a vyhledala odbornou pomoc. V roce 2006 se za asistence přátel vrátila ke zpívání i skládání. V současnosti se věnuje také ženám, které se stejně jako ona staly obětí domácího násilí.


Spolu s Evou Hurychovou vystoupí na besedě Libor Petrů, jenž bude číst ukázky z knihy Řekla jsem NE tyranovi a zazpívá s kytarou několik písní. Součástí besedy bude i možnost dotazů.


Eva Hurychová se v Městském paláci Templ představí v úterý 31. března od 17 hodin.


Předprodej vstupenek se koná přímo v Městském paláci Templ denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Zájemci o besedu Řekla jsem NE tyranovi si mohou vstupenky také zarezervovat na telefonním čísle 326 725 381.