Soubor Furiant z Bakova nad Jizerou se představil na Prima dni s Deníkem. Přihlížejícím zde předvedl několik českých lidových tanců.
Za soubor Furiant odpovídala Monika Čapková.

Co chystáte v letošním roce?
Letos oslavíme desáté výročí od vzniku souboru, takže veškeré akce, které uskutečníme, se budou vztahovat k oslavám. Také k nám na návštěvu přijedou Chorvaté s Velkým dechovým orchestrem.

Kdy?
Akce se uskuteční ve čtvrtek 11. června od 16.30 hodin na bakovském náměstí, kde také vystoupí místní mažoretky. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do sálu restaurace v Nové Vsi. Týden nato odjedeme do Chorvatska my. Na zájezd se moc těšíme, protože víme, jak jsou pohostinní a rádi nás uvidí.

Akce s Chorvaty se také koná kvůli výročí Furiantu?
Ne. To je zase výročí České besedy v Dolanech, to je obec, kam jedeme. Žijí tam naši krajané, jejichž předci pocházeli od nás. Proto se tam hodně používá čeština a udržují se české zvyky a tradice.

Vy vedete i soubor Kominíček, jehož část také vystoupila na Dni s Deníkem.
Ano, byli to Martina Šimůnková a Matouš Čapek. Oba jsou muzikální, mají rytmus a jsou ochotní jezdit na taneční semináře. Jinak v Kominíčku máme osmnáct dětí, které se představí i na školní akademii v Bakově.