Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati přijal ve středu večer po 18. hodiněna radnici zástupce fotbalového svazu UEFA a české i německé reprezentace. Stalo se tak ještě předsemifinálovým utkáním evropského šampionátu devatenáctiletých juniorů Česko – Německo, které se hrálona mladoboleslavském Městském stadionu.

„Jsem pyšný, že se semifinále Euro 19 hraje na našem stadionu. Je to ocenění dlouhodobé spolupráce mezi FK Mladá Boleslav a městem. Vždy jsme říkali, že to není stadion jen pro náš klub, ale i pro světový fotbal. Jsem rád, že fanouškům v Boleslavi můžeme nabídnout takovou světovou kvalitu,“ pochvaluje si prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Podle sportovního ředitele klubu Zdeňka Kudely je to důkaz, že Mladá Boleslav má dobré jméno, získané působením v první lize i v evropských pohárech. „Už nás navštívila řada zástupců evropských klubů a všichni byli nadšení, jak to tady funguje z pohledu zázemí, řízení a činnosti našeho klubu,“ uvedl Kudela.

Jediné, co kazí perfektní renomé Mladé Boleslavi ve fotbalové branži, je malá kapacita stadionu a chybějící severní tribuna."Chceme na tom nadále pracovat a kapacitu zvyšovat. Věřím, že si tady jednou Euro zahrají i jednadvacetiletí," řekl primátor Raduan Nwelati.

Češi rozhodný krok do semifinále udělali v úvodním utkání základní skupiny, kdy porazili Anglii 2:0. Potom remizovali s Řeckem 0:0 a prohráli s Itálií 3:4 před vyprodaným mladoboleslavským hledištěm.