Tradiční Středověký jarmark, který se uskuteční už zítra, nepřinese pouze radosti, ale i starosti. A to v dopravě. Řidiči by se měli připravit na dopravní omezení, která je právě zítra po celý den čekají a nejen je. Cestující si musejí dát pozor na změny v jízdních řádech.

Zítra od 4.30 do 24 hodin bude obousměrně uzavřeno celé náměstí Míru se zákazy vjezdu (od výjezdu z kruhového objezdu směrem na náměstí, ulice 9. května směrem na náměstí a část Železné ulice od křižovatky na Kozinu také směrem na náměstí Míru). Dopravní značení v této lokalitě bude určovat objížďky, dále bude pro tento den učiněna dopravní výjimka a ulice Ve Skalici ve směru z náměstí Na Kozině k zimnímu stadionu bude průjezdná.

Zároveň dojde v tento den i k úpravě pravidelných linek autobusů městské dopravy (linky A, 40 a 60, zítra budou zrušeny zastávky Náměstí Míru, 9. května, U Parkoviště, Staroměstské náměstí, Pražská brána, Pod Hradem) i dálkových autobusových spojů.

Linka A pojede od zastávky U Sportu dále do Jaselské ulice a dále Ptáckou ulicí s napojením do Nádražní ulice a do cílové zastávky.

Linka 40 pojede ze stanice Na Výstavišti do náhradní zastávky Jaselská a dále Jaselskou a Nádražní ulicí. Po projetí Čejetiček (vynechá zastávku Pod Hradem) odbočí do Ptácké ulice, následuje Jaselská.


Linka 60 pojede ze stanice Na Výstavišti do náhradní zastávky Jaselská a dále Jaselskou, Nádražní.