Dům dětí a mládeže pro děti opět připravuje zajímavé programy.


V pátek 23. ledna od 17 hodin v lesoparku Štěpánka se koná Podvečer se skřítky.
Vratislav Houštecký z Domu dětí a mládeže k Večeru řekl: „Na děti tam tentokrát počkají král Mrazivec, Meluzína s vílou Jiřinkou, houboví skřítci a celá řada dalších pohádkových postav.“


Průběžný start je od 17 do 18 hodin od altánku. Odtud se děti vydají na trasu s šesti stanovišti, na kterých budou plnit drobné úkoly. Za splněné úkoly získají sladkou odměnu – sněhovou pusinku, perníček a čaj pro zahřátí. Vstupné je 40 korun.


Další lednová akce mladoboleslavského Domu dětí a mládeže se uskuteční v učebně ekologické výchovy v Zahradě Domu dětí a mládeže.
Zelený čtvrtek v Zahradě – Kolik planet potřebujeme k životu? začne ve čtvrtek 22. ledna od 18 hodin. Vstupné je 20 korun.


Návštevníci se dozví, jaká je naše ekologická stopa, kolik planet bychom potřebovali, kdyby všichni žili tak jako my i jak změřit vlastní ekologickou stopu.


„Další ze Zelených čtvrtků v Zahradě se bude zabývat tématem udržitelnosti našeho způsobu života a hledáním možností zmenšování ekologické stopy,“ doplnil Houštecký.


Od pátku 6. února do středy 11. února Dům dětí a mládeže pořádá Jarní prázdniny na horách – Vítkovice v Krkonoších.
„V termínu od 6. do 11. února 2009, tedy o jarních prázdninách, nabízíme všem milovníkům zimních radovánek několik posledních poukazů na horskou chatu Jů-Hele v krkonošských Vítkovicích.


Nabídku mohou využít i rodiče s dětmi. Podrobnější informace najdete na webových stránkách: www.ddm-mb.cz,“ dodal Houštecký.