Chovatelská přehlídka trofejí se otevírá pro veřejnost už zítra. Návštěvníci tak v archivu mladoboleslavského hradu mohou zhlédnout téměř tisícovku označených trofejí lesní zvěře.


Rudolf Jíra, předseda myslivecké komise Okresního mysliveckého spolku (OMS) a místopředseda OMS k přehlídce řekl: „Na výstavě mohou návštěvníci zhlédnout trofeje z celého bývalého mladoboleslavského okresu. Mělo by tam být zhruba šest set trofejí srnčích, deset jeleních, okolo sedmdesáti dančích a deset až patnáct mufloních. Jsou to všechno úlovky z roku 2008.“


Přehlídka se pořádá pravidelně každý rok. „Ze zákona je povinností každého mysliveckého hospodáře předložit trofeje k posouzení, zdali byl dobře provedený odlov. Ten správný odborná porota označí zeleným bodem a špatný červeným. Tím se snažíme naučit myslivce, aby se propříště vyvarovali chyb při odstřelu,“ doplňuje Rudolf Jíra. Poznání kvality odstřelu má hned několik faktorů. Na trofeji se pozná věk i váha, podle toho se určuje chovná kvalita zvěře. „Hodnotitelská komise se skládá z dvaceti porotců, kteří jsou garantem toho, že posouzení bude objektivní, a kteří jsou jmenováni Odborem životního prostředí Magistrátu města Mladá Boleslav,“ uvedl místopředseda OMS Jíra.


Trofeje k posouzení poskytnou všechna myslivecká sdružení z Mladoboleslavska a Mnichova Hradiště. Přehlídka je pro veřejnost otevřená od středy 25. do čtvrtka 26. března, vždy od 9 do 16 hodin. Zájemcům o podrobné informace týkající se hodnocení trofejí, bude vždy připraven odpovědět někdo z poroty.


Chovatelská přehlídka je organizovaná Okresním mysliveckým spolkem, z pověření Magistrátu města Mladá Boleslav a města Mnichovo Hradiště.