„Na schůzce plesového výboru jsme se dohodli na tom, že peníze, které se hází po slavnostním dekorování, budou společnými silami sesbírány a následně rovným dílem rozděleny mezi čtyři maturující třídy,“ uvedla pro Boleslavský deník jedna z nespokojených studentek.

Pro tento způsob dělení se vyslovily tři ze čtyř maturitních tříd. Proti byla pouze 4.B. „Na poslední schůzce plesového výboru bylo bez protestu této třídy dohodnuto, že sesbírané peníze budou rozděleny rovným dílem,“ uvedl ředitel Gymnázia Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi Vlastimil Volf.

Při konání plesu ale bylo všechno jinak. Studenti zmíněné třídy roztáhli při házení peněz plachtu, do které házela sebrané peníze i drtivá většina studentů ze zbylých tří tříd. Poté, co dopadly poslední peníze, ji skupinka několika studentů odnesla pryč. Kam? Nikdo neví. Řadě maturantů se to nelíbí.
„Žádali jsme studenty, aby plachtu s penězi vrátili. Ti ale popírali, že by plachtu odnesli,“ uvedl ředitel gymnázia Volf. Do ředitelny ji přinesli až po upozornění, že v případě nepřinesení by se celá věc řešila prostřednictvím policie.

„Následně tedy přinesli igelitovou tašku s drobnými kovovými penězi. Rozhodně v ní ale nebylo všechno. Jelikož řada rodičů házela i bankovky, bylo nám jasné, že v té plachtě bylo o mnoho více,“ uvedla nespokojená maturantka. Podle ředitele gymnázia ale není možné zjistit, kolik peněz bylo přesně vybráno. Nikdo peníze totiž nestihl spočítat. Dodatečně maturanti ze 4.B přinesli i peníze, které se jim podařilo při plese vybrat mezi jejich rodiči.

Protože třída alespoň část peněz vrátila, vedení školy celý incident kázeňsky neřešilo. „Žádná z tříd totiž nedodržela dohodu, která zněla, že peníze se ihned po sesbírání odnesou studentce, jež bydlí nedaleko Domu kultury,“ uvedl Volf. Podle jeho vyjádření měli studenti sesbírané peníze v kbelících pod stoly. Bez dozoru.

„Je smutné, že se třídy těsně před maturitou rozhádaly kvůli pár korunám. Podstatou maturitního plesu přeci není získat nějaký finanční obnos, ale jedná se především o společenskou událost. “ řekl Volf.

„V příštím roce bychom chtěli apelovat také na rodiče, aby se vše vrátilo do stavu, kdy se peníze házely symbolicky pro štěstí. K tomu zajisté postačí jen několik padesátníků,“ poznamenal ředitel Gymnázia Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi Vlastimil Volf.