Špatné počasí zatím provází expedici K&K Pneu Annapurna Everest 2009, které se účastní boleslavský horolezec Petr Mašek. Podle horolezce cestou k základnímu táboru včera za hodinu napadlo deset centimetrů sněhu. „Jsou tu děsné podmínky. Všude kolem těžké mraky a sněhové vánice. Hned asi nepůjde lézt,“ řekl Petr Mašek.


Expedice již dorazila do base campu, který je 3 700 metrů nad mořem. Během cesty se horolezcům Liboru Uhrovi, Petru Maškovi, Radimu Slívovi, Petru Valchařovi a Janu Behúňovi nedařilo spojit se satelitem.


Podle Boleslaváka Maška všechny členy expedice nyní zahřívá veselá příhoda, která se stala jejich kolegovi Liboru Uhrovi. „Libor si chtěl na trekovou cestu vzít pohorky. Vzápětí však zjistil, že si vzal jednu botu svoji a druhou manželky, která je o dvě čísla menší,“ uvedl Boleslavskému deníku se smíchem Petr Mašek.


Do base campu expedice šla trekem podél dravé řeky. Její účastníci zatím nikam nespěchají právě kvůli již zmíněnému počasí. Už na cestě měli horolezci zprávy od druhé výpravy, že napadlo jeden a půl metru čerstvého sněhu a laviny létaly z jedné strany na druhou. Informace o otevření Tibetu jsou stále nejasné a nepotvrzené. Expedice má tedy stále naději uskutečnit výstup na Mount Everest.

Čtěte také:

Pár minut u Mašků aneb šrumec kolem odjezdu do velehor

FOTO: horolezec Mašek se loučí s rodinou, míří do hor

Horolezec Mašek odlétá v pondělí znovu zdolat Annapurnu