Bodový systém bude nejen na silnicích, ale i na úřadech mladoboleslavského magistrátu! Vedení města hodlá rozjet systém hodnocení pracovníků, který bude pomocí přidělovaných bodů přímo ovlivňovat osobní hodnocení. Vše má odstartovat už 1. července, tedy v den, od kterého zároveň město hodlá všem úředníkům radnice přidat řádově o stovky až tisíce korun, o čemž jsme vás informovali už ve včerejším vydání Deníku.

„Je to určitě motivující prvek. Bude možné reagovat na pracovní přístup každého úředníka,“ vítá změnu například vedoucí Odboru dopravy mladoboleslavského magistrátu Josef Macoun.

"Představa je taková, že se bude u každého pololetně hodnotit spolehlivost, důslednost, kvalita práce, komunikace s veřejností, samovzdělávání i další věci,“ naznačil primátor Raduan Nwelati. „Za hodnocení budeme přidělovat body, které budou mít přímý vliv na výši osobního hodnocení, a to buď směrem nahoru, nebo směrem dolů,“ dodal primátor.

Bodový systém začne 1. července a po pololetí, tedy 1. ledna 2008, se celé období vyhodnotí. „Systém se tedy poprvé projeví v lednové výplatě na začátku února,“ vysvětlil Nwelati.

Jak ale hodlá město zajistit, aby hodnocení bylo spravedlivé? Jak bude kontrolovat, kdo pracuje dobře, kdo špatně? Podle primátora je to možné uhlídat. „Kontroly budeme provádět na základě stížností. Zároveň se můžeme zeptat i lidí, kteří zrovna na úřadě budou, jak jsou s prací úředníka spokojeni,“ uvedl Nwelati.

Podle některých úředníků je však třeba zohledňovat názory veřejnosti opatrně. „Z praxe vím, že sto lidí je s prací úředníka spokojeno, a pak může přijít jeden kverulant, který ztropí scénu. Názor takových lidí nemusí být vždy objektivní,“ upozornil vedoucí dopravního odboru Macoun.