Po sněhu ani památky, pohodové teplo a sluníčko v plném svitu. Jen pod kopcem v Sychorově u Mnichova Hradiště stojí na desítku lyžařů. Ano, slyšíte dobře - lyžařů, připravených vyrazit do prudkého kopce a být pokud možno co nejrychlejší. Právě Káčovskou lyží vyvrcholily víkendové Sychrovské slavnosti. Někteří tento závod berou opravdu vážně a poctivě na něj trénují.

Nápad na letní lyžařské závody vznikl před mnoha lety. Deníku to řekl místostarosta obce a předseda Občanského sdružení Sychrovák Miloslav Košek. „Byl to nápad jednoho našeho kolegy z osadního výboru, který jsme zde založili, a jeho nápad se rychle ujal. V minulosti jsme zde měli hodně lidí, kteří závodili v krojích či v maskách - někdo přišel jako Mikuláš, jiný naopak jako sněhulák,“ vzpomněl trochu z minulosti místostarosta Sychrova. A zájem je stále velký, i když letošního ročníku se zúčastnilo o trochu méně lyžařů, než jich bylo v minulém roce. Tento rok jich závodilo osm.

Na návštěvníky pátého ročníku Sychrovského posvícení čekala řada zajímavých soutěží. Například se hrála malá kopaná, střílelo se ze vzduchovky, házelo vajíčky do dálky, přetahovalo lanem a mnoho dalšího.

V minulosti navštívila slavnosti řada zajímavých lidí. Mezi nimi byl například velitel armády generál Picek, ředitelé pivovarů či mladoboleslavských politiků.

ČTĚTE rozhovor s tandemovými jezdci na lyžích - ZDE