Chcete živý důkaz, že policie bere svoji práci opravdu vážně a že kvůli hledání indicií a důkazů neváhá v horku vyrazit ani do nepřístupného terénu s lopatami a dalšími nástroji? Tak tady jej máte.

Početná skupina policistů, část z nich v klasickém policejním oblečení, jiní rovnou v pracovních tričkách a montérkách, pročesávala ve středu kus lesa za Benátkami nad Jizerou na Mladoboleslavsku. „Policisté tu hledají důkazy související s trestnou činností,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Do pátrání jsou zapojeni policisté z Nymburska, kteří případ vyšetřují, pachatel, nebo jeho oběť tak nejspíš pocházejí z okresu Nymburk. Policisté zatím nemohli být vzhledem k probíhajícímu vyšetřování konkrétní, podle nich se však nejedná o nijak zvlášť závažný trestný čin, přesto se případu důkladně věnují. „Bohužel jsme zatím nic, co by souviselo s případem, nenašli,“ konstatovala Potočná.

Přítomnost policie vzbudila u místních lidí rozruch. „Asi se tam něco stalo, ale netuším co, chtěl jsem vyrazit do lesa, ale nemůže se tam,“ obhlížel situaci starší muž s jízdním kolem. U lesa poblíž autokrosového areálu parkovalo hned několik policejních aut. Policisté v lese pročesávali metr po metru plochy s lopatami a také s detektory kovů.