„Jsem moc rád, že se nám povedlo tuhle krásnou stavbu realizovat, a věřím, že tento pro mnohé z vás druhý domov vám bude dobře sloužit. Děkuji vám za trpělivost při stavbě loděnice a přeji vám, ať se vám tady líbí,“ uved při slavnostní aktu primátor Mladé Boleslavi a senátor Raduan Nwelati.

Nyní zařízení neslouží jen sportovním oddílům. Veřejnost si tady může vypůjčovat lodičky. „Městská společnost sportovní a rekreační areály začala provozovat půjčovnu lodí a paddleboardů v nové loděnici na Krásné louce,“ uvedl Pavel Šubrt z mladoboleslavského magistrátu.

Podle Šubrta jde o službu, která si získává své příznivce, kteří jsou s možností využití vodních sportovních aktivit nadšení. Kdo by si chtěl nějakou z lodiček vypůjčit, musí se však objednat telefonicky, a to ve všední dny na telefonním čísle 603 820 810 a o víkendech na telefonním čísle 731 682 447.

Vypůjčení kánoe vyjde na padesátikorunu za hodinu. V ceně jsou potom dvě pádla a dvě vesty. Za každou vestu navíc zájemci zaplatí dvacetikorunu. Paddleboard v dětské a dospělé verzi vyjde na stovku za hodinu, v ceně je opět i komplet a vesta.

Pokud by měl někdo zájem vypůjčit si kánoi na celý den, zaplatí pětistovku na den. U výpůjčky, která bude trvat čtyři a více dní, vyjde její cena na 400 korun za den. Pádla pak vyjdou na třicet korun denně a vesty na dvacet. Je také zapotřebí počítat s vratnou zálohou. U hodinové výpůjčky to je 500 korun, u celodenní pět tisíc korun.