Měří 250 metrů, spojuje Hoškovice a Dneboh a je v havarijním stavu. Most klenoucí se nad rychlostní komunikací R10 se však už brzy dočká generální rekonstrukce. Ta obyvatelům okolních obcí zkomplikuje život až na pět měsíců, ale přinese vítané ovoce.

Středočeský kraj získal dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy a už v příštích týdnech se most s největší pravděpodobností uzavře a do parády si jej vezme stavební firma, která zakázku za 23,5 milionu korun vysoutěžila. Ta v první řadě stávající most demontuje a na jeho místě vybuduje novou stavbu, jež je součástí silnice III/26811.

Předmětem plnění veřejné zakázky je výměna nosné konstrukce mostu, sanace násypového tělesa před a za mostním objektem a rekonstrukce komunikace v místě sanace tělesa. Zkrátka vybudování mostu nového a zkulturnění jeho okolí. Město Mnichovo Hradiště, pod které Hoškovice i Dneboh spadají, na rekonstrukci nijak neparticipuje.

Podle aktuálních informací ještě nebylo rozhodnuto o tom, kdy přesně bude rekonstrukce zahájena. Podle stavebního odboru mnichovohradišťského městského úřadu uzavírka začne nejspíš 15. června. Datum však ještě není definitivní. Jakmile bude jasno, informace se objeví na webových stránkách města.

Obyvatelé Dnebohu budou mít po dobu trvání rekonstrukce odříznutou nejkratší cestu do Mnichova Hradiště a budou muset využívat objízdnou trasu přes Olšinu do Březiny. Na druhou stranu se nabízí cesta přes Boseň a Dobrou Vodu.

„Chápu že se to musí opravit, bude to pro nás ale trochu komplikace a jen doufám že to bude rychlé. Lidi už jsou dost vyřízení z toho, jak dlouho je uzavřeny most do Svijan, který je nedaleko," svěřila Boleslavskému deníku obyvatelka Dnebohu, která je s uzavírkou smířená.

Velmi podobné komplikace nyní čekají rovněž obyvatele Kochánek na Benátecku. Tam uzavírka rekonstruovaného mostu platí od včerejšího dne a potrvá rovněž pět měsíců. O změnách v dopravní obslužnosti jsme informovali ve včerejším vydání.