Potřebným oblečením přispělo například Centrum 83 nebo dům dětí a mládeže. Pozadu nezůstaly ani školy, třeba boleslavská obchodní akademie, Integrovaná střední škola Na Karmeli nebo Gymnázium Mladá Boleslav.

Podle odhadů se letošní rok zdá na dárce bohatší. Stále je tu však nedostatkové zboží. „Lidé se soustředí zejména na bundy a už méně pamatují na jiné kusy oděvu. V současné době nejvíce postrádáme boty, ponožky a spodní prádlo,“ doplnil Hrabovský.

Zimním podmínkám se přizpůsobuje také chod centra. Kromě toho, že se díky přistýlkám rozšířila maximální kapacita noclehárny z 16 na 20 míst, je přes noc otevřené také denní centrum. I upravená kapacita je totiž mnohdy nedostatečná. Pokud v zimě tedy mrzne, mohou lidé bez domova přenocovat na židlích v denním centru.

Široká veřejnost má možnost pomáhat během celého roku. Oblečení a trvanlivé potraviny, jako je rýže, těstoviny či mouka, je možné přinést přímo do centra. Jak posílat peněžní dary, se pak zájemci dozví na webových stránkách střediska Naděje.


Kristýna Žáková